LÁZNĚ BĚLOHRAD

Lazne-Belohrad.jpg
obrázek
 

Proč právě Lázně Bělohrad?
Lázně Bělohrad 
mají vlastní přírodní léčivý zdroj – sirnoželezitou slatinu. 
Lázně Bělohrad Vám pomohou např. od bolesti zad a kloubů.
V Lázních Bělohrad můžete strávit svůj pobyt v luxusním Spa Resortu Tree of Life ****.

Lázně Bělohrad – historie

Lázně Bělohrad – indikace

Lázně Bělohrad – léčebné metody

Lázně Bělohrad – volný čas

Lázně Bělohrad – fotogalerie

V Lázních Bělohrad nabízíme hotel:

Lázně Bělohrad – historie

V roce 1872 koupil Bělohradské panství pražský průmyslník Dormitzer od hraběte Aichelburga. Na levém břehu Javorky nechal postavit v místě proti kostelu zvaném Na Sádkách dřevěnou boudu se třemi koupelnami. Popravdě řečeno - koupele zde byly prováděny pouze v létě, a to za účelem čistě očistným. Nicméně zahájení koupelí se stalo významnou událostí.
O samotný a skutečný vznik Anenských slatinných lázní se však zasloužila roku 1885 pruská hraběnka Anna z Asseburgu, která provedla první úspěšné pokusy s léčivostí místní rašeliny. Odtud tedy pojmenování Anenské. V roce 1888 byly již lázně úředně uznány za léčivé a bylo jim povoleno užívat označení sirné slatinné lázně.
O tři roky později - v roce 1891 - byl na dnešních pozemcích vystavěn velký lázeňský dům ve švýcarském slohu, s křídly na obě strany. V těchto křídlech se podávaly koupele a toto původní uspořádání pavilonu vodoléčebných procedur zůstalo zachováno až dodnes. Začátek 20. století znamenal pro Anenské slatinné lázně další rozmach.
V roce 1901 byl v lázeňském parku v Bažantnici úspěšně navrtán sirnoželezitý pramen, který byl pojmenován Anna-Mariánský. Tato voda se svým složením řadí mezi železité kyselky.
Sláva a proslulost lázní rychle rostla. V roce 1905 byla povolena změna názvu obce na Lázně Bělohrad. V roce 1936 byl dostavěn nový komfortní hotel, dnešní Grand, a MUDr. Janeček upravil bývalý hotel U lázní na Vodoléčebný a vyšetřovací ústav. Ve vile Esplanade, původně v ubytovně lázeňských hostů, později v dětské ozdravovně, vznikla roku 1963 léčebna nemocí pohybového ústrojí pro děti a dorost se samostatným oddělením rehabilitace a učebnami základní školy.
Lázně byly před rokem 1989 součástí lázní Poděbrady. V rámci restitucí byla část majetku vrácena rodině MUDr. Janečka, zbytek byl privatizován. V roce 1992 byla založena akciová společnost, která se vrátila k původnímu názvu Anenské slatinné lázně. Od roku 1995, kdy vstoupila do společnosti ASL firma PURO-KLIMA, a.s., se datuje obrovský rozmach lázní.
V roce 1991 byl zprovozněn malý rehabilitační bazén. Na konci roku 1995 byl uveden do provozu nově postavený lázeňský hotel Anna Marie. V roce 1998 byla provedena dostavba hotelu Grand. Lázně tak získaly novou moderní kuchyni s jídelnou a navíc 41 lůžek v komfortních pokojích. Ve stejném roce byla ukončena i dostavba léčebného pavilonu, propojeného s hotelem Grand. Hosté mají k dispozici prostory pro individuální terapii a bezbariérový přístup ke všem lázeňským procedurám i ke svému lékaři.
V následujících letech se podařilo zrekonstruovat v původním stylu vilu Karluška, která nyní slouží jako ubytovací zařízení, kompletně zmodernizovat lázeňský hotel Janeček, zrekonstruovat vilu Stefanie pro klienty s vyššími nároky, otevřít nový rehabilitační bazén. Na konci roku 2005 se začalo s přestavbou balneoprovozu, v roce 2008 došlo k propojení jednotlivých hotelů zastřešenými spojovacími lávkami. Zvýšil se tak komfort hostů lázní.
Nejnovějším přírůstkem do seznamu hotelů v Lázních Bělohrad je nově postavený Spa Resort Tree of Life ****, který poskytuje kvalitní lázeňské a wellness služby náročnějším klientům. zpět

Lázně Bělohrad – indikace

Léčebné Lázně Bělohrad se specializují na léčení těchto onemocnění: 
NEMOCI NERVOVÉ
- Polyneuropatie s paretickými projevy
- Kořenové syndromy s iritačně-zánikovým syndromem
- Nervosvalová onemocnění
- Syringomyelie s paretickými projevy
- Dětská mozková obrna při možnosti samostatné chůze
- Parkinsonova nemoc
NEMOCI POHYBOVÉHO ÚSTROJÍ
- Revmatoidní artritis I. až IV. stadia včetně juvenilní artritis
- Ankylozující spondylitis - Bechtěrevova nemoc
- Ostatní séronegativní spondartritis včetně psoriatické artritídy
- Mimokloubní revmatismus a difúzní onemocnění pojiva
- Osteoporóza s komplikacemi
- Bolestivé syndromy svalů, šlachových pochev,burz,úponů svalů
- Artrózy kyčelních, kolenních a jiných kloubů
- Stavy po ortopedických operacích s použitím kloubní náhrady- tzv.TEP
- Stavy po úrazech pohybového aparátu a po ortopedických operacích ,včetně stavů po operacích meziobratlových plotének
- Stavy po amputacích dolní končetiny, u pacientů, vybavených protézou
NEMOCI KOŽNÍ
- Atopický ekzém
- Psoriáza /lupénka/
- Chronické dermatózy
- Stavy po popáleninách a rekonstrukčních operacích
GYNEKOLOGICKÉ NEMOCI
- Sterilita /i sekundární/ a infertilita
- Opakující se zánětlivá onemocnění vnitřních rodidel a jejich následky
- Stavy po gynekologických operacích a stavy po operacích v oblasti malé pánve
NEMOCI ONKOLOGICKÉ
- Zhoubné nádory do 12 měsíců po ukončení komplexní protinádorové léčby zpět

Lázně Bělohrad – léčebné metody

Lázně Bělohrad využívají vlastní přírodní léčivý zdroj - sirnoželezitou slatinu pro poskytování koupelí, zábalů a obkladů.
Dále jsou v Lázních Bělohrad poskytovány tyto procedury:
Vodoléčba (hydromasážní koupele, částečně vířivé koupele, střídavé nožní koupele, perličkové koupele, podvodní masáže, přísadové koupele - jodové, sirné, bylinné apod., uhličité koupele), Lokální aplikace tepla či chladu (parafinové zábaly rukou,
lokální kryoterapie), Cvičení v rehabilitačních bazénech, Elektroléčba, UV fototerapie, Magnetoterapie, Léčebná tělesná výchova (individuální i skupinová), Cvičení pomocí přístrojů (motodlaha, Therapy master, fitness), Masáže (klasická ruční masáž, reflexní masáž, baňková masáž a speciální zážitkové masáže), Další speciální léčba (mobilizační a manipulační techniky, manuální lymfodrenáže, přístrojové lymfodrenáže, plynové injekce, suché uhličité koupele, oxygenoterapie, inhalace).
Součástí léčebných pobytů může být také Klimatická léčba a Speciální dietní stravování. zpět

Lázně Bělohrad – volný čas

Pro sportovně zaměřené hosty jsou k dispozici tenisové kurty v kouzelném prostředí parku Bažantnice, minigolfové hřiště a půjčovna horských kol.
Hostům, kteří mají potíže s delší chůzí, slouží jako doprava do centra městečka malý lázeňský autobus. Při procházce centrem města můžete navštívit památník zdejšího rodáka K. V. Raise a prohlédnout si barokní zámek z 18. století nebo barokní chrám Všech svatých ze 17. století.
Pobyt v lázních vám zpestří rovněž koncerty, taneční večery, zajímavé besedy a přednášky. V létě se navíc řada těchto produkcí koná pod širým nebem. zpět

Lázně Bělohrad – fotogalerie

01-Grand Hotel_A5.jpg
073 Přísadová koupel.jpg
_MG_1315.jpg
001.jpg
004.jpg
002.jpg
004 (3).jpg
minigolf.jpg
tenis.jpg
children.jpg
zoo Dvůr Králové n_Labem.jpg
fishing.jpg