LÁZNĚ LEDNICE

Lazne-Lednice-03.jpg
obrázek
 

Proč právě Lázně Lednice ?
Lázně Lednice
mají vlastní přírodní léčivý zdroj – jodovou minerální vodu a nacházejí se v krásném prostředí romantické obce Lednice. Kvalitní a moderní lázeňskou péči tak příjemně doplníte procházkami do známého zámeckého parku nebo po zcela nové kolonádě. Tradiční moravská pohostinnost a vynikající víno jsou zde samozřejmostí.
Lázně Lednice – historie

Lázně Lednice – indikace a léčení

Lázně Lednice – volný čas

Lázně Lednice – fotogalerie

V Lázních Lednice nabízíme hotel:

Lázně Lednice – historie

Lednice leží na Jižní Moravě, jihovýchodně od Brna, v malebném kraji protkaném vinicemi a cyklostezkami. Jsou to nejmladší léčebné lázně v ČR, mezi lázeňská místa byla Lednice zapsána v roce 2009. Nachází se přímo v srdci Lednicko-valtického areálu, který byl v roce 1996 zapsán do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Lednicko-valtický areál tvoří majestátní zámky budované za dob Lichtenštejnů obklopené překrásnými zahradami, nádherné salety lemující turistické stezky, či lužní lesy kolem řeky Dyje. Lužní lesy, louky i vodní plochy představují významná naleziště řady chráněných druhů rostlin a živočichů. Lednicko-valtický areál s rozlohou téměř 300 km2 je považován za nejrozsáhlejší, člověkem uměle vytvořené území v Evropě. Bohatou tradici má zdejší zemědělské školství. Je zde střední odborné učiliště zaměřené na zahradnictví a také Zahradnická fakulta Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity, vychovávající budoucí odborníky v zahradnictví, ovocnářství a vinařství. zpět

Lázně Lednice – indikace

Přírodním léčivým zdrojem je v Lednici třetihorní mořská jodobromová minerální voda. Je bohatá na vysoké množství léčivých solí jódu a brómu při poměrně nízké mineralizaci, a proto je velmi příznivá pro balneologické využití. Nejvýznamnější složkou, která se při léčbě v lázních Lednice uplatňuje, je tak přírodní jód. Ten pozitivně působí na pojivovou tkáň cévního a pohybového systému.
Pramen je pro svůj léčivý účinek využíván při léčbě cévních nemocí, neurologických problémech, při chorobách pohybového systému, revmatických chorobách, gynekologických potížích, stavech po popáleninách a při léčbě osteoporózy. Má výrazné celkové analgetické, protizánětlivé a lokální hojivé účinky. Kromě koupelí je léčba kombinována s masážemi, zábaly, elektroléčbou a fyzioterapií. zpět

Lázně Lednice – volný čas

Zámek Lednice
Zámek Lednice budoval od pol.13.století jeden z nejmocnějších evropských šlechtických rodů Liechtensteinové jako svoje reprezentační sídlo. V 19.století byl zámek upraven v novogotickém stylu včetně reprezentačních interiérů s proslulým točitým schodištěm a bohatě vyřezávanými stropy. V dalších patrech zámku se dochovaly soukromé knížecí apartmány a dětské pokoje princů a princezen, zařízené autenticky v duchu konce 19.století.
K zámku přiléhá unikátní stavba palmového skleníku, který zvláště v zimě nabízí procházku mezi tropickými a subtropickými rostlinami.
Okolí lednického zámku, Lednicko-valtický areál
Zámek Lednice vévodí největšímu evropskému zámeckému parku, který lze přehlédnout v celé kráse z vrcholu 60 metrového minaretu, romantický zážitek nabízí návštěva umělé zříceniny Janova hradu nebo terasy Apollonova chrámu. Dalšími drobnými romatickými stavbami v okolí jsou Lovecký zámeček, Rybniční zámeček, Nový dvůr, Hraniční zámeček, Chrám Tří Grácií, Obelisk a Rendes-vous. Díky propojení architektonických památek a uměle vytvářené krajiny byl celý Lednicko-valtický areál zapsán do seznamu Světového dědictví UNESCO. Celý areál je možné projít popsanými turistickými trasami anebo projet na kole. Vjezd cyklistům je zakázán pouze do areálu parku v ohraničeném okolí zámku.
Zámek Valtice
Rozlehlý palácový komplex zámku Valtice byl po 700 hlavním sídlem knížecího rodu Liechtensteinů. Dnes v prohlídkovém okruhu představuje barokní representační prostory bývalých majitelů a zámeckou kapli, která patří mezi nejkrásnější chrámové prostory v Evropě. Součástí areálu je park, v němž můžete navštívit tzv. bylinkovou zahrádku představující způsob, jakým byly zásobovány zámecké kuchyně.
Víno a vinné stezky
Lednicko-valtický areál je proslulý svým kvalitním vínem. Za hlavní město vína je považováno město Valtice. V regionu je řada vinných sklípků, několik vinařských expozic, vinařských stezek a pořádá se zde mnoho dalších atrakcí spojených s vínem, jako jsou košty a degustace.
Na jižní Moravě se nachází 95 % českých vinohradů. Valtice jsou s Mikulovem největšími centry Mikulovské vinařské podoblasti. Na pětikilometrové trase, vedoucí okolo Valtic, se dozvíme o historii vinařství na Valticku. Naučnou vinařskou stezku lze projít pěšky nebo projet na kole. Je vybavena devatenácti informačními panely. Stezka začíná ve Valticích na náměstí, kde se můžeme s trasou seznámit na mapě. Procházkou pokračujeme přes zámecký park do rozsáhlých valtických vinic a jimi až na vršek Reistna. Zde se od roku 1823 tyčí jeden ze saletů Lednicko-valtického areálu: Kolonáda, z jejíž terasy je pěkný výhled do okolí. Odsud vede trasa k Vinařské škole, která je jediná svého druhu u nás. Naučná stezka končí návratem do historické části města, kde se můžeme osvěžit v nejedné útulné vinárně.
Cyklistika
Okolí Lednice je pro cyklisty ideálním místem. Je zde spousta možností a tras různé obtížnosti – od rekreačního projíždění Lednicko-valtického areálu, přes výlety do rakouského pohraniční až po náročnější cíle, např. na Pálavu.
Přímo v Lednici je možné zapůjčit kola.
Další možnosti sportování a rekreace
Oblíbené jsou romantické projížďky kočárem po zámeckém parku. V Lednici je možné zakoupit rybářskou povolenku, jsou zde tenisové kurty, bowling, kino. V nedalekých Pasohlávkách je Aqualand Moravia - největší aquapark na Moravě. V létě je možné koupání nebo slunění na pláži u místního Mlýnského rybníka. zpět

Lázně Lednice – fotogalerie

Lazne-Lednice-01.jpg
Lazne-Lednice-02.jpg
Lazne-Lednice-18.jpg
Lazne-Lednice-20.jpg
Lazne-Lednice-21.jpg
Lazne-Lednice-23.jpg
Lazne-Lednice-04.jpg
Lazne-Lednice-05.jpg
Lazne-Lednice-06.jpg
Lazne-Lednice-07.jpg
Lazne-Lednice-08.jpg
Lazne-Lednice-09.jpg
Lazne-Lednice-10.jpg
Lazne-Lednice-11.jpg
Lazne-Lednice-19.jpg