Lázně Körmend – luxusní termální zážitek

Termální lázně Körmend = kvalita a skutečný relax v termálech

Kormend-Hotel-Mjus-025.jpg
obrázek
 

Proč právě Körmend?

Jihozápadní poloha tohoto městečka poblíž rakouských a slovinských hranic je příslibem příjemného počasí a zcela nový 4* hotelový komplex Mjus World Resort zase zárukou kvalitní termální relaxace i profesionálních hotelových služeb po celý rok. 

Lázně Körmend – poloha

Lázně Körmend – o městě

Lázně Körmed – relaxace

Lázně Körmend – okolí

V Körmendu nabízíme hotel:
Hotel Mjus thermal resort
Hotel Mjus thermal resort
Hotel Mjus thermal resort
Hotel Mjus thermal resort
Hotel Mjus thermal resort
Hotel Mjus thermal resort
Hotel Mjus thermal resort
Hotel Mjus thermal resort
Hotel Mjus thermal resort

Körmend – poloha

Körmend se nachází na jihozápadě Maďarska v župě Vas. Leží 5 kilometrů od hranice s Rakouskem, 25 km od hranice ze Slovinskem, blízko národního parku Őrségi Nemzeti Park. Je to také významným železničním uzlem. Městem procházejí dvě evropské silnice: E66 Székesfehérvár – Graz a E65 Bratislava – Záhřeb. Körmend je vzdálen cca 2 hodiny autem z Vídně a Budapešti nebo cca 1,5 hod. z Bratislavy. zpět

Körmend – o městě

Slovo Körmend je odvozeno ze slova Curmend, což znamenalo "opevněné místo" nebo "hrad". První zmínka o Körmendu v pramenech je z roku 1238 a o šest let později mu udělujil král Béla IV. titul královského města. Ve středověku šlo o významné obchodní centrum, kde se skladovalo a převáželo také mnoho soli a cukru.

Hlavní dominantou města je Batthyányho zámek. Z Körmendu pocházel László Batthyány Strattmann, kterému se říkalo Doktor chudých a později byl prohlášen za svatého. Žil 10 let na zámku a jednu část zámku předělal na kliniku, kde bezplatně léčil chudé. Nyní je v zámku několik muzejních expozic, například o židovské populaci, o doktoru Batthyánym nebo o výrobě obuvi v Uhrách. Celou prohlídku pak můžete zakončit procházkou v zámeckém parčíku v anglickém stylu.

Ve městě můžete obdivovat řadu dalších paláců, jež dříve patřily místní šlechtické rodině Batthyány. Kromě těchto paláců se zde nachází například zajímavý katolický kostel a poměrně zachovalý státní hrad. zpět

Körmend – relaxace pro celou rodinu

K relaxaci je v Körmendu je předurčen právě nový hotel Mjus World Resort, ve které najdete vnitřní i venkovní bazény, whirlpooly, saunový svět, tobogány, místa ke klidnému odpočinku i výbornou gastronomii. Hotel má zajímavou historii, protože byl vybudován italskou obuvnickou firmou Mjus Shoes z původního areálu továrny na výrobu obuvi, která ve městě zanikla. zpět

Körmend – okolí

Szombathely
Necelých 30 kilometrů od Körmendu leží turisty vyhledávané městečko Szombathely. Naleznete zde mnoho zajímavých památek, jako jsou kostely, místní katedrála s vysokou věží, či Františkánský kostel s mohutnou zvonicí. Chrám Isis, který ukazuje pozůstatky z doby, kdy bylo město v moci římské říše. V dnešních dnech je chrám po celkové rekonstrukci, původní římské prvky však zůstaly zachovány. Vaše kroky pak mohou pokračovat dál, třeba do nedalekého Arboreta s více než 3 000 druhy stromů a rododendronovým polem. Ve městě Szombathely můžete obdivovat mimo jiné i největší maďarský barokní kostel. Je jím biskupská katedrála Templom tér se dvěma věžemi.

Örségi Nemzeti Park
Nejmladší národní park Örségi Nemzeti je mírně kopcovitá krajina s hojným množstvím vodních toků, které nabízí úročiště pro více než 1 500 různých druhů motýlů, kobylek, sarančat a vzácných brouků.

AquaCity Zalaegerszeg
Největší zábavní vodní park ve střední Evropě AquaCity Zalaegerszeg, který je přibližně 30 km od Körmendu,  nabízí vodní atrakce pro celou rodinu. Mezi nejoblíbenější patří 8 dlouhých tobogánů například twister nebo kamikaze a bazén s vlnobitím. Pro chvíle relaxace jsou zde připraveny vířivé vany jacuzzi s perličkovou masáží a 300m dlouhá pomalá řeka. Pro nejmenší je ze brouzdaliště se skluzavkami a tryskajícím klaunem. V areálu se nachází také sportovní zařízení, dětské hřiště a občerstvení.

Balaton
Pokud vám nevadí ujet navíc okolo 100 kilometrů, můžete se vypravit i k Balatonu, největšímu jezeru střední Evropy. Právě toto jezero je hned po Budapešti druhým nejnavštěvovanějším místem Maďarska. zpět